A
A
A

TJ Poľana Šiba

Futbalová „šesťdesiatka“ v Šibe

Dňa 22. júna 2019 sa v obci Šiba konali oslavy pri príležitosti 60. výročia futbalu pod názvom „Stretnutie futbalových generácií“.
Toto športové podujatie sa začalo o 13. hodine privítaním všetkých prítomných starostom obce Petrom Lenártom. Úvodné slovo venoval najmä zaslúžilým futbalistom, ktorí prijali pozvanie prísť si po rokoch opäť zahrať na svoje domovské ihrisko. Po príhovore starostu podujatie pokračovalo priateľským zápasom šibských žiakov a dorastencov v zmiešaných
zostavách, kde si naši mládežníci vzájomne zmerali sily.
O 15.00 hod. ich na ihrisku vystriedali „starí“ páni, ktorí dlhé roky boli aktívne verní šibskému futbalu, no dnes sú mnohí už vo „futbalovom dôchodku“. Počas tohto zápasu si oživili spomienky na svoju športovú minulosť a v nejednom súboji siahli až na dno svojich síl, aby ukázali nielen sebe ale aj prítomným divákom, že to s loptou ešte vedia.
Po tomto druhom zápase starosta privítal aj predsedu ObFZ v Bardejove pána Mgr. Jána Labanca, ktorý okrem iného dúfa, že sa futbalistom TJ Poľana Šiba bude dariť aj v nasledujúcej sezóne, nakoľko tento tím postúpil do V. ligy. Následne všetkým futbalistom – bývalým aj súčasným hráčom A tímu, dorastencom i žiakom, odovzdal starosta Peter Lenárt
pamätné medaily, ktoré im budú pripomínať, kde sa niekedy „naháňali za loptou“. Pri odchode futbalistov do šatne im diváci poďakovali za ich minulé i terajšie výkony potleskom.
Sobotné popoludnie rozvoňal vynikajúci guľáš, na ktorom si mohli po futbalovom zážitku všetci prítomní pochutnať. Túto športovú akciu zavŕšila tanečná zábava do neskorého večera. Aj keď počasie nevyšlo podľa predstáv, na nálade prítomných a športovom výkone futbalistov to neubralo a spoločne sme prežili pekné víkendové popoludnie.

Mgr. Mária Futejová

Facebook